Dnes otevřeno
|- Obchodní pasáž 08:00-20:00
- Billa 08:00-21:00
- Multikino Cinestar 10:30-00:00
- Dětský koutek 09:00-20:00
- Merkur casino 09:00-07:00
- venkovní parking 08:00-07:00
- Vnitřní parking 07:00-23:30
Adidas je firmou s celosvětovým působením v designu, vývoji a marketingu sportovní obuvi, oděvů a příslušenství s posláním stát se vedoucí sportovní značkou světa. Značka adidas je součástí adidas Group, korporace, která zahrnuje značky jako Reebok, TaylorMade – adidas Golf či adidas by Stella McCartney. Pro značku navrhují speciální kolekce či boty i zvučná světová jména jako jsou Kanye West, Pharrell Williams či Rita Ora.
.Adidas produkty jsou dle svého zaměření rozděleny do dvou hlavních kolekcí:
adidas Performance - funkční sportovní produkty v kombinaci s kolekcemi na volný čas ve sportovním stylu.
adidas Originals - nabízí kultovní street fashion v různých stylech inspirovaných dekádami historie značky adidas i jejích hudebních či sportovních ikon.
Adi Dassler, zakladatel společnosti adidas, vyrobil své první boty již v roce 1920 ve věku pouhých 20ti let s jednoduchou vizí poskytovat každému sportovci to nejlepší obutí pro jeho sportovní disciplíně.
V současné době je adidas AG druhým největším výrobcem sportovního vybavení na světě.
Když nevíte čím obdarovat své blízké, tak je jasnou volbou Bondy dárkový šek! Prodáme Vám ho každý všední den od 9:00 do 16:00 na Správě Bondy Centra.
A kde nás najdete? V prvním patře projděte chodbou k dětskému koutku a poté vyjeďte výtahem do 3. patra.
Hodnoty šeků jsou: 100,-, 200,- a 500,- Kč. Lze je sestavit do různých kombinací. Platnost každého šeku je 1 rok od jeho vystavení.
Proč nese nákupní středisko mezi místním vlakovým nádražím, Škodovkou a ulicí Václava Klementa název BONDY? S nápadem přišel na začátku tisíciletí pan Tomáš Melich, český rodák z Vídně, stavební podnikatel, ale především vnuk Rudolfa Bondyho, člena rozvětvené významné obchodnické židovské rodiny Bondyů. Jméno má původ ve Španělsku (bon dia) stejně jako rodina, jejíž členové se v Českých zemích objevují od 17. století a postupně se zde domestikovali. Zmíněný Rudolf Bondy se v adresáři Mladé Boleslavi objevuje od roku 1933. Oženil se s paní Valerií Meissnerovou, což také nebylo v Boleslavi neznámé jméno. Bratr matky Dr. Alfréd Meissner působil v bývalém Československu ve dvou vládách jako ministr spravedlnosti. Bondyovi měli tři děti – Zdeňka, Vilíka a Helenu, matku pana Melicha.
Mladoboleslavští Bondyovi tehdy vlastnili dům čp. 20/I. Víme, že tento dům předtím patřil Vilému Meissnerovi, který zde měl obchod železářským zbožím. Další pozemky železářství, zvláště skladové prostory se nacházely také v oblasti na Slovance a v blízkosti železniční trati Mladá Boleslav – Stará Paka, tedy tam, kde stojí dnešní Bondy centrum. Rudolf Bondy úspěšně pokračoval v obchodní tradici své rodiny i svého tchána a dokázal významně rozšířit rodinný majetek, věnoval se však také charitativní a mecenášské činnosti. V roce 1938 hodlal Rudolf Bondy zakoupit také prodejnu Diamant na pražském Václavském náměstí. Když však byli pan Bondy s paní Helenou později tuto záležitost v Praze zařizovat, byl zatčen gestapem a poté deportován do Buchenwaldu. Celá rodina byla následně internována spolu s jinými židy na boleslavském hradě (kde tuto událost holocaustu připomíná pamětní deska z devadesátých let). Odtud vedly jejich cesty rovněž do Buchenwaldu nebo Osvětimi. Pouze dcera Helenka, matka zmíněného pana Melicha, zůstala na hradě a také jako jediná z boleslavské větve Bondyů přežila.
Po válce se snažila pracovat dále v železářském obchodě, což přerušily události po komunistickém puči 1948. V padesátých letech se paní Helena v Praze provdala za rakouského občana pana Melicha a narodil se jim syn Tomáš. Rodina se pak přestěhovala do Rakouska. Vnuk Rudolfa Bondyho Tomáš Melich pokračoval v obchodně – podnikatelské tradici rodiny. Po roce 1989 pomáhal své paní matce s restitucemi v Praze a Mladé Boleslavi, od roku 1998 zahájil i jednání s vedením města o zakoupení dalších pozemků v místech někdejšího nekrytého autobusového nádraží s úmyslem vystavět zde důstojné obchodní centrum. Tak se i stalo. Základní kámen byl položen 1. dubna 2004 a že se nejednalo o „apríl“ dokazuje současná stavba, která úspěšně slouží svému účelu od roku 2007 a podle domluvy nese jméno starobylého židovsko-českého obchodnického rodu, který v Mladé Boleslavi i širokém kraji zanechal pozitivní stopu, aby zde následně ve vichřici dějin zcela zanikl. Alespoň tedy to jméno…